Brawo Przedszkolaki…

za I miejsce w I Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Sportowej ,,Od Przedszkolaka do Olimpijczyka”. Dumnie stanęły do zdjęcia trzymając wysoko złote medale i Puchar świadome swojego sukcesu. Jesteśmy z Was dumni. Brawo! (N. Rogacka)

Kolejne nagrody…

dla Piotra Budzińskiego z kl.III za II miejsce w Powiatowym Konkursie ,,Mój ci on jest, mój ci on jest…”. Wysłane zostały wiersze i prace plastyczne. Piotruś narysował brzeską straż pożarną, jako symbol opieki i czuwania nad miastem oraz zabytek brzeski. (V.Matusik)
Adrian Rogiewicz i Sara Bołka z kl. III otrzymali wyróżnienia za przepięknie wykonane pisanki wielkanocne a wszyscy uczestnicy upominki. (E.Ciechanowska).
Gratulujemy.

Świetlica Profilaktyczno – Wychowawcza

i jej opiekun we współpracy z Urzędem Miejskim i dyrektorem szkoły starają się organizować czas uczniom tak, aby uświadomić, że można żyć bez nałogów ciekawie i wartościowo. Przedszkolaki i uczniowie uczestniczyli w warsztatach i przedstawieniach o tej tematyce we Włocławku. Natomiast uczniowie klasy piątej i szóstej wzięli udział w prelekcji prowadzonej przez zaproszonego do szkoły pana Pawła Zalesiaka, który przedstawił zgubne skutki nadużywania alkoholu i przestrzegł, że przed łatwowiernym i bezmyślnym kontaktem z osobami, które próbują nas namówić do wszelkich używek. Nie ma głupszego wytłumaczenia, niż: kolega mi kazał. Każdy uczeń otrzymał dyplom potwierdzający udział w spotkaniu a na lekcji wychowawczej został przeprowadzony temat: Jestem szczęśliwy. W poniedziałki można zrelaksować się po lekcjach sportowo, a we wtorki podczas przerw pograć w gry edukacyjne. Wiele zależy od nas samych.

Podziękowania…

dla pani Małgorzaty Waćkowskiej za słodkie upominki, państwa Stokwisz i Lisów za wzbogacenie szkolnej biblioteki. Liczy się serce…

Pamiętamy…

…o tragicznej lekcji historii i o ofiarach wypadku lotniczego koło Smoleńska. Przypomnieliśmy o tym wydarzeniu na lekcjach historii. Uczestniczyliśmy również we mszy świętej poświęconej ofiarom tragedii. Złożyliśmy kwiaty przy pomniku i zapaliliśmy znicz pamięci. Szkołę reprezentowali: dyr. Katarzyna Smolińska, Samorząd Uczniowski z Katarzyną Stępczyńską, uczniowie klasy piątej i szóstej.
Taka będzie kiedyś Polska, jak zdołamy uwrażliwić młodzież na jej losy…

Dni Ziemi

Nasza placówka od wielu lat obchodzi te dni w sposób szczególny i zaprasza do udziału szkoły z terenu gminy. Nad całością czuwa Małgorzata Najberg.
22 kwietnia szkoły wyjechały do Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku, aby wzbogacić wiedzę na temat środowiska i zintegrować uczniów szkól z naszej gminy. Podczas prelekcji zostały poruszone tematy z ekologii.
W szkole został zorganizowany konkurs na plakat o tematyce ekologicznej dla klas I-III oraz klas IV-VI ,,Elektroodpady- proste zasady” oraz test          z wiedzy ogólnej dotyczącej ochrony środowiska. Uczniowie klasy piątej więcej informacji przekazali nam w przedstawieniu ,,Co jadasz, takie zdrowie posiadasz” w ramach realizowanego programu ,,Trzymaj Formę” .
Test najlepiej rozwiązał Kamil Ptaszyński z kl.V. Nagrodzone plakaty wykonali uczniowie:Kamil Ptaszyński, Joanna Jezierska, Angelika Górecka, Julia Barańska, Adrian Klimczak, Jakub Pawłowski, Nina Nowakowska, Izabela Wawrzyniak. Gratulujemy pomysłu i wykonania.
Klasa IV zaprezentowała przedstawienie o tematyce ekologicznej ,,Góra Śmieci”

Nagradzamy…

Aby zostać nagrodzonym, mieć taką szansę, należy brać udział w konkursach, olimpiadach, zawodach. Dyrektor szkoły wręczyła dyplomy uczestnikom ogólnopolskiej Stypendiady czytelniczej i ortograficznej (Magdalena Budzińska, Joanna Jezierska, Łucja Kaczalska, Adrianna Kotlewska, Kamil Ptaszyński, Patryk Rypiński, Adam Tomczak z kl.V ; Julia Wojciechowska, Julia Stokwiszz kl.VI ) oraz nagrody dla mistrzów Dni Matematyki.
Mistrzami rachunków w klasach młodszych zostali: Jakub Pawłowski (kl.I) i Zuzanna Bruzda (kl.II). Rozwiązali prawidłowo i najszybciej działania matematyczne. Poprawnie, ale w dłuższym czasie obliczenia wykonali: Klaudia Płoszaj i Sylwia Lis z kl.I.
Sudoku najsprawniej rozszyfrowali: Kinga Nowak (kl.I), Oliwia Królik i Izabela Wawrzyniak z kl.II, Piotr Budziński (kl.III), Amelia Zboińska (kl.IV), Filip Rosół (kl.V).
Nagrody pocieszenia za poprawne rozwiązanie sudoku otrzymali: Sylwia Lis, Julia Barańska, Jan Łącki, Patrycja Waćkowska, Julian Marcyjaniak, Adrian Klimczak z kl.I; Adrian Jesionowski, Zuzanna Bruzda, Becky Abbott z kl.II; Justyna Matusiak, Kinga Urbańska, Sara Bołka, Aleksadra Ptaszyńska, Adrianna Patalon, Bartosz Roszak, Przemek Musiał z kl.III.
W obliczeniach pieniężnych i zegarowych najlepiej poradzili sobie: Julia Barańska z kl. I i Sara Bołka z kl. III.
W krzyżówkach i zabawach figurami najlepszymi okazali się: Agata Markowska z kl.I, Zuzanna Bruzda z kl.II, Aleksandra Ptaszyńska z kl. III, Amelia Zboińska z kl.IV, Joanna Jezierska z kl.V, Julia Stokwisz z kl.VI.
Upominki za matematyczny plakat: Agata Markowska, Zuzanna Bruzda, Patrycja Waćkowska, Julian Marcyjaniak, Kacper Szymański, Sylwia Lis, Julia Barańska, Justyna Jezierska, Jakub Pawłowski, Klaudia Płoszaj, Bartosz Markiewicz, Aleksandra Kuligowska, Krzysztof Herbuś, Adrian Bachorski.
Uczniowie otrzymali dyplomy i upominki. (L.Przewozik)
Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy ścisłego umysłu. Wiele nazwisk powtarza się w różnych konkurencjach, może rosną matematyczni geniusze? Tak trzymać

Konkursy

Olimpus z przyrody– Małgorzata Najberg
uczestnicy: klasa piąta- Joanna Jezierska, Adrianna Kotlewska, Dariusz Jankowski, Kamil Ptaszyński-III miejsce, Adam Tomczak; klasa szósta- Julia Stokwisz -Wyróżnienie, Julia Wojciechowska, Mateusz Kamiński,
warto wiedzieć więcej o świecie, w którym żyjemy. Gratulujemy.
Mój Ci on jest, Mój Ci on jest…– konkurs zorganizowany przez Starostwo Powiatowe mający na celu zainteresowanie dzieci i młodzieży z terenu naszego powiatu wiedzą o historii, geografii, literaturze, osiągnięciach sportowych, znanych postaciach, których korzenie sięgają naszego powiatu.
W konkursie, pod okiem Violetty Matusik, wzięli udział wszyscy uczniowie. Klasy I-III miały przygotować prace plastyczne a IV-VI napisać wiersz. Dziękujemy za zaangażowanie.
Dzieci robiły również albumy o naszym mieście i stolicach Polski.
Pisanka Wielkanocna– konkurs przeprowadzony przez Edytę Ciechanowską wśród wszystkich chętnych uczniów. Liczy się pomysł i wykonanie. Niektóre zapierają dech w piersi. Gratulujemy pomysłów i dziękujemy za przygotowanie prac.

Dni Matematyki

Lidia Przewozik przygotowała scenariusz poświęcony królowej nauk, aby zachęcić dzieci do zabawy liczbami i pokazać, że nie taki diabeł straszny….
I dzień
– Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”
uczestnicy:
klasa II
Abbott Becky, Chymkowski Marcel, Jesionowski Adrian
Klasa III
Bołka Sara, Gorzycki Dariusz, Matusiak Justyna, Rewers Adam
Klasa IV
Głażewska Paulina, Markiewicz Bartosz, Rosół Szymon
Klasa V
Budzyńska Magdalena, Jankowski Dariusz, Kotlewska Adrianna, Przybysz Kamil, Ptaszyński Kamil, Rosół Filip, Rypiński Patryk.
– ogłoszenie konkursu plastycznego
kl. I – III Postać, pojazd, moja fantazja…- wyklejanka z figur geometrycznych
kl. IV – VI Plakat „Podróż z grosikiem i złotówką”
II dzień
– na dobre wejście działanie dla każdego ucznia – cukierek za poprawną odpowiedź
– konkurs Mistrz rachunków
III dzień
– sudoku
IV dzień
– krzyżówki matematyczne
– zabawy matematyczne – porównania, skojarzenia
V dzień
kl. I – zegar, kolorowanka
kl. II – VI – obliczenia pieniężne

Idzie powoli ze spuszczoną głową…

Tak wyobrażamy sobie tegoroczną wiosnę, której brakuje werwy, aby przegonić tę szaloną zimę. Nawet spalenie Marzanny nie pomogło. Mamy dość, Wiosno wracaj. O to prosiły również dzieci podczas występu przygotowanego przez przedszkolaków pod czujnym okiem pań- Jolanty Kamińskiej            i Natalii Rogackiej. Słoneczna Wiosenka próbowała wywieźć Zimę na sankach zapraszając Słoneczko i ptaszki do wspólnych igraszek.