Mamy Niepodległą…

to hasło ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pod patronatem Prezydenta Polski, który z uczniami klasy VI zrealizowała Violetta Matusik. Zostały rozesłane kartki z pozdrowieniami z okazji Święta Niepodległości, w sumie 400 pocztówek. Potwierdzeniem było wykonanie zdjęć tematycznie nawiązujących do święta i zdjęć podczas wysyłania kart na Poczcie Polskiej. Było to jednocześnie wycieczka edukacyjna po naszym zabytkowym mieście.

Święto Zmarłych

Jesień jest nostalgiczna, czasem zapłakana kroplami deszczu, ale jakże pięknie kolorowa i niezwykle urozmaicona swoimi darami. To także czas poświęcony tym, którzy odeszli a których pamięć w tych dniach potęguje czuwanie przy mogiłach i przywoływanie ich we wspomnieniach.

Uczniowie klas I-III z wychowawcami odwiedzili brzeski cmentarz i zapalili znicze na mogiłach poległych Żołnierzy i bliskich z ich rodzin.

Święto Bibliotek Szkolnych…

pod kierunkiem Małgorzaty Najberg miało wielokierunkowy wymiar. Uczniowie klas V i VI przygotowali 25 października występ tematyczny urozmaicony piosenkami i treściami znanych lektur. Został także przeprowadzony konkurs czytania ze zrozumieniem w klasach IV-VI na podstawie fragmentów znanych lektur. Najlepsi okazali się: Bartosz Roszak (IV), Szymon Rosół (V), Wiktoria Kamińska (VI).
Gratulujemy.
W dzisiejszym, informacyjnym świecie jest to umiejętność niezbędna i niezwykle przydatna.
Czytajmy i zachęcajmy innych.

Dwójka – Ojcu Świętemu…

poświęciła apel przygotowany przez uczniów wszystkich klas pod kierunkiem księdza katechety Ireneusza Sawickiego. Kamil Ptaszyński, któremu przypadła rola Papieża przypomniał słowa Ojca Świętego,   a każda klasa zaśpiewała zaaranżowaną przez siebie pieśń poświęconą Janowi Pawłowi II. Występ został zaprezentowany w Dąbiu, parafii proboszcza Ireneusza Sawickiego i w kościele parafialnym w Brześciu Kujawskim. Gratulujemy pomysłu i wykonania.

Jak powstaje chleb…

…dowiedzieli się uczniowie, którzy z Katarzyną Smolińską brali udział w warsztatach 17 października         w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu. Czynnie brali udział w zajęciach praktycznych. Pozostali uczniowie na lekcjach historii, w Dniu Chleba, obejrzeli film edukacyjny przedstawiający pracę piekarza, historię wyrobu chleba, muzeum chleba i narzędzi. Pamiętajmy, że kosz na śmieci nie jest miejscem, w którym chleb powinien znaleźć się, zwłaszcza, że tyle ludzi umiera na świecie     z głodu, wiele codziennie głoduje a bezdomne zwierzęta dzięki niemu przetrwają. Nauczmy dzielić się tym podstawowym elementem pożywienia, który dawniej całowano i znaczono znakiem krzyża, zanim pokrojono.

Dzień Edukacji Narodowej

to potrójnie święto w naszej placówce przygotowane przez Natalię Rogacką, Wiesławę Mangutow, Jolantę Kamińską, Katarzynę Stępczyńską, Ryszardę Bieś wraz z uczniami, którzy złożyli uroczyste ślubowanie           i przedszkolakami, którzy zostali pasowani na najmłodszych obywateli Dwójkowej społeczności.

Drugą część wypełniła część artystyczna, przemówienie dyrektora szkoły i życzenia dla nauczycieli              i pracowników administracji i obsługi.

To także dzień poświęcony oficjalnemu otwarciu ogrodów z ,,Projektu Koncepcyjnego Parku Rekreacji         i Edukacji Ekologicznej”. Składa się on z ogrodu japońskiego, skandynawskiego, ekowarzywnika, ziołownika. Będzie to miejsce wypoczynku i edukacji dla naszych uczniów i przedszkolaków. Zaprojektowana strefa ogrodów tematycznych ukazująca ich podobieństwa i różnice pozwoli dzieciom      i młodzieży poznać  rodzaje ogrodów charakterystycznych dla poszczególnych rejonów świata. Sfinalizowano ze środków budżetu powiatu włocławskiego, Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Sokół Biały”,  ze środków budżetu gminy i własnych szkoły. Na uroczystości był obecny Włodzimierz Majewski Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego, Burmistrz Brześcia Kuj., Wojciech Zawidzki, z-ca Paweł Małas, Proboszcz Ireneusz Juszczyński. Wraz z dyr. szkoły, Katarzyną Smolińską, przecięli wstęgę i dokonali symbolicznego otwarcia ogrodów, które poświęcił ksiądz Proboszcz. Bardzo wiele zawdzięczamy przewodniczącemu Rady Rodziców, Tomaszowi Chymkowskiemu. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w realizację projektu.

W basenie czuję się, jak ryba…

…w wodzie. Tak pewnie czują się nasi uczniowie i przedszkolaki, którzy regularnie w każdy piątek korzystają z zajęć rekreacyjno – sportowych na włocławskim basenie pod opieką Katarzyny Smolińskiej       i Beaty Korytkowskiej. Jest super.

Wycieczki kształcą…

…pozwalają nabyć nową wiedzę i utrwalić tę poznaną, dlatego ruszamy szlakami polskich miast                   i regionów. 4 października Violetta Matusik przygotowała wycieczkę do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie mogli skonfrontować wiedzę encyklopedyczną z praktycznymi umiejętnościami. Zwiedziliśmy również Starówkę. 8 października wybraliśmy się do Kłodawy, do kopalni soli. Atrakcjom nie było końca- zjazd windą, spacer 600 metrów pod powierzchnią ziemi, rzeźby solne i cudowne opowieści przesympatycznego przewodnika. W wycieczkach brali udział rodzice. Opiekę sprawowali także: Edyta Ciechanowska, Katarzyna Stępczyńska, Katarzyna Smolińska, Lidia Przewozik, Małgorzata Najberg.

Klasa I była na wycieczce w lesie z wychowawczynią.

Gdzie Ci mężczyźni?…

…ależ oni są… w naszej szkole.

30 września, w Dniu Chłopaka, SU przygotował krótki apel i ogłosił wyniki konkursu na najsympatyczniejszego chłopaka w klasie. Brano pod uwagę  ,,rycerskość zachowania”, tj. kulturę osobistą, stosunek do rówieśników  i pracowników szkoły, zaangażowanie w życie klasy i szkoły.

Oto nasi najmilsi super chłopaki: Szymon Zalewski, Jakub Pawłowski, Adrian Jesionowski, Dariusz Gorzycki, Jakub Kosztowny, Kamil Przybysz. Zwycięzcy  otrzymali dyplomy uznania. Gratulujemy. Odbyły się również klasowe uroczystości z niespodziankami.

SKO

18 września zostały rozdane przez Edytę Ciechanowską, opiekuna SKO, pierwszoklasistom książeczki, aby od samego początku uczyć systematycznego oszczędzania i mądrego zarządzania kieszonkowym.