to hasło ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pod patronatem Prezydenta Polski, który z uczniami klasy VI zrealizowała Violetta Matusik. Zostały rozesłane kartki z pozdrowieniami z okazji Święta Niepodległości, w sumie 400 pocztówek. Potwierdzeniem było wykonanie zdjęć tematycznie nawiązujących do święta i zdjęć podczas wysyłania kart na Poczcie Polskiej. Było to jednocześnie wycieczka edukacyjna po naszym zabytkowym mieście.
lis 9th, 2013
ArchivesŚwięto Zmarłych
Jesień jest nostalgiczna, czasem zapłakana kroplami deszczu, ale jakże pięknie kolorowa i niezwykle urozmaicona swoimi darami. To także czas poświęcony tym, którzy odeszli a których pamięć w tych dniach potęguje czuwanie przy mogiłach i przywoływanie ich we wspomnieniach.
Uczniowie klas I-III z wychowawcami odwiedzili brzeski cmentarz i zapalili znicze na mogiłach poległych Żołnierzy i bliskich z ich rodzin.
Święto Bibliotek Szkolnych…
pod kierunkiem Małgorzaty Najberg miało wielokierunkowy wymiar. Uczniowie klas V i VI przygotowali 25 października występ tematyczny urozmaicony piosenkami i treściami znanych lektur. Został także przeprowadzony konkurs czytania ze zrozumieniem w klasach IV-VI na podstawie fragmentów znanych lektur. Najlepsi okazali się: Bartosz Roszak (IV), Szymon Rosół (V), Wiktoria Kamińska (VI).
Gratulujemy.
W dzisiejszym, informacyjnym świecie jest to umiejętność niezbędna i niezwykle przydatna.
Czytajmy i zachęcajmy innych.
Dwójka – Ojcu Świętemu…
poświęciła apel przygotowany przez uczniów wszystkich klas pod kierunkiem księdza katechety Ireneusza Sawickiego. Kamil Ptaszyński, któremu przypadła rola Papieża przypomniał słowa Ojca Świętego, a każda klasa zaśpiewała zaaranżowaną przez siebie pieśń poświęconą Janowi Pawłowi II. Występ został zaprezentowany w Dąbiu, parafii proboszcza Ireneusza Sawickiego i w kościele parafialnym w Brześciu Kujawskim. Gratulujemy pomysłu i wykonania.
Jak powstaje chleb…
…dowiedzieli się uczniowie, którzy z Katarzyną Smolińską brali udział w warsztatach 17 października w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu. Czynnie brali udział w zajęciach praktycznych. Pozostali uczniowie na lekcjach historii, w Dniu Chleba, obejrzeli film edukacyjny przedstawiający pracę piekarza, historię wyrobu chleba, muzeum chleba i narzędzi. Pamiętajmy, że kosz na śmieci nie jest miejscem, w którym chleb powinien znaleźć się, zwłaszcza, że tyle ludzi umiera na świecie z głodu, wiele codziennie głoduje a bezdomne zwierzęta dzięki niemu przetrwają. Nauczmy dzielić się tym podstawowym elementem pożywienia, który dawniej całowano i znaczono znakiem krzyża, zanim pokrojono.
Dzień Edukacji Narodowej
to potrójnie święto w naszej placówce przygotowane przez Natalię Rogacką, Wiesławę Mangutow, Jolantę Kamińską, Katarzynę Stępczyńską, Ryszardę Bieś wraz z uczniami, którzy złożyli uroczyste ślubowanie i przedszkolakami, którzy zostali pasowani na najmłodszych obywateli Dwójkowej społeczności.
Drugą część wypełniła część artystyczna, przemówienie dyrektora szkoły i życzenia dla nauczycieli i pracowników administracji i obsługi.
To także dzień poświęcony oficjalnemu otwarciu ogrodów z ,,Projektu Koncepcyjnego Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej”. Składa się on z ogrodu japońskiego, skandynawskiego, ekowarzywnika, ziołownika. Będzie to miejsce wypoczynku i edukacji dla naszych uczniów i przedszkolaków. Zaprojektowana strefa ogrodów tematycznych ukazująca ich podobieństwa i różnice pozwoli dzieciom i młodzieży poznać rodzaje ogrodów charakterystycznych dla poszczególnych rejonów świata. Sfinalizowano ze środków budżetu powiatu włocławskiego, Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Sokół Biały”, ze środków budżetu gminy i własnych szkoły. Na uroczystości był obecny Włodzimierz Majewski Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego, Burmistrz Brześcia Kuj., Wojciech Zawidzki, z-ca Paweł Małas, Proboszcz Ireneusz Juszczyński. Wraz z dyr. szkoły, Katarzyną Smolińską, przecięli wstęgę i dokonali symbolicznego otwarcia ogrodów, które poświęcił ksiądz Proboszcz. Bardzo wiele zawdzięczamy przewodniczącemu Rady Rodziców, Tomaszowi Chymkowskiemu. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w realizację projektu.
W basenie czuję się, jak ryba…
…w wodzie. Tak pewnie czują się nasi uczniowie i przedszkolaki, którzy regularnie w każdy piątek korzystają z zajęć rekreacyjno – sportowych na włocławskim basenie pod opieką Katarzyny Smolińskiej i Beaty Korytkowskiej. Jest super.
Wycieczki kształcą…
…pozwalają nabyć nową wiedzę i utrwalić tę poznaną, dlatego ruszamy szlakami polskich miast i regionów. 4 października Violetta Matusik przygotowała wycieczkę do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie mogli skonfrontować wiedzę encyklopedyczną z praktycznymi umiejętnościami. Zwiedziliśmy również Starówkę. 8 października wybraliśmy się do Kłodawy, do kopalni soli. Atrakcjom nie było końca- zjazd windą, spacer 600 metrów pod powierzchnią ziemi, rzeźby solne i cudowne opowieści przesympatycznego przewodnika. W wycieczkach brali udział rodzice. Opiekę sprawowali także: Edyta Ciechanowska, Katarzyna Stępczyńska, Katarzyna Smolińska, Lidia Przewozik, Małgorzata Najberg.
Klasa I była na wycieczce w lesie z wychowawczynią.
Gdzie Ci mężczyźni?…
…ależ oni są… w naszej szkole.
30 września, w Dniu Chłopaka, SU przygotował krótki apel i ogłosił wyniki konkursu na najsympatyczniejszego chłopaka w klasie. Brano pod uwagę ,,rycerskość zachowania”, tj. kulturę osobistą, stosunek do rówieśników i pracowników szkoły, zaangażowanie w życie klasy i szkoły.
Oto nasi najmilsi super chłopaki: Szymon Zalewski, Jakub Pawłowski, Adrian Jesionowski, Dariusz Gorzycki, Jakub Kosztowny, Kamil Przybysz. Zwycięzcy otrzymali dyplomy uznania. Gratulujemy. Odbyły się również klasowe uroczystości z niespodziankami.
SKO
18 września zostały rozdane przez Edytę Ciechanowską, opiekuna SKO, pierwszoklasistom książeczki, aby od samego początku uczyć systematycznego oszczędzania i mądrego zarządzania kieszonkowym.