Narodowe Święto Niepodległości i Święto Szkoły

11 listopada to szczególne święto dla naszej szkoły, gdyż patronem jest Józef Piłsudski. Łączymy Narodowe Święto Niepodległości ze Świętem Szkoły, które przypadło na 10 listopada.  Dzień wcześniej został przeprowadzony i rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie, do którego przystąpili chętni uczniowie klas IV-VI. Z klasy IV najlepszy wynik osiągnęła Zuzanna Skierska, z klasy V najlepsi okazali się Julia Barańska i Jakub Pawłowski a z kl. VI Marcel Chymkowski. Gratulujemy. W konkursie zmagali się także: Zuzanna Bruzda, Oliwia Królik, Adrian Jesionowski, Sylwia Lis, Adrian Klimczak, Patrycja Waćkowska . Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Klasy I-III wykonały portrety Marszałka, które zostały zaprezentowane podczas apelu przygotowanego przez klasę V i SU. Szkolny chór uświetnił patriotyczne przesłanie przedstawienia.

Po uroczystej części przyszedł czas na radosne świętowanie- Mam talent – szkolna wersja. Chętni uczniowie zaprezentowali się w szerokiej gamie umiejętności- tańcu, śpiewie, ćwiczeniach  zręcznościowych z piłką i hula-hop, gimnastyce artystycznej. Najwięcej braw otrzymał Piotr Kaniewski z klasy III za niezwykły popis z hula-hop. Na koniec pląsy w szkolnej dyskotece. Za całość odpowiedzialna była Violetta Matusik i Małgorzata Najberg, Samorząd Uczniowski wprowadził Sztandar z Pocztem Sztandarowym. Chór przygotowała Ryszarda Bieś. Podziękowania dla rodziców: Katarzyny Barańskiej, Aliny Lis, Małgorzaty Pakulskiej za pomoc w przygotowaniu dekoracji.

Święto Biblioteki Szkolnej

Z okazji Ogólnopolskiego Święta Bibliotek Szkolnych Małgorzata Najberg przeprowadziła konkursy czytelnicze. Pierwszy dla klas I-III dotyczył projektu na najładniejszą ,,Laurkę dla biblioteki z okazji jej święta ”. Klasy IV-VI rywalizowały w poetyckich rymowankach na ,,Wiersz  o bibliotece”. Natomiast uczniowie klasy czwartej zmagali się w czytaniu ze zrozumieniem ze znajomością treści ,,Akademii pana Kleksa”. Uczniowie klas młodszych, którzy brali udział w konkursie: Szymon Józwiak, Dominika Wodzyńska, Wiktoria Chwiałkowska, Jakub Chwiałkowski,  Natalia Mańkowska, Wiktoria Sobieraj, Karolina Sitak, Antonina Wojciechowska.  Nagrody otrzymali:  Wiktoria Chwiałkowska, Jakub Chwiałkowski, Natalia Mańkowska, Wiktoria Sobieraj, Karolina Sitak. Nagrodzone wiersze ułożyli: Julia Barańska i Sylwia Lis . W konkursie czytelniczym najlepsza okazała się Magdalena Markowska. Gratulujemy.

Uczniowie klas IV i VI uczestniczyli 17 listopada w lekcji bibliotecznej i przyrodniczej w Bibliotece Pedagogicznej we włocławskim CEN-ie.

Oszczędzam, więc mam…

własne pieniążki na realizację marzeń, choćby tych najmniejszych.

Edyta Ciechanowska rozstrzygnęła konkurs SKO na osoby oszczędzające systematycznie przez cały rok szkolny. Nagrodą będzie wycieczka do włocławskiego Teatru Impresaryjnego na przedstawienie o tematyce świątecznej. Klasa II- Julia Iglewska, Szymon Józwiak,  Dawid Łukaszewski, Jakub Rewers, Julia Waćkowska, Dominika Wodzyńska. Klasa III- Wiktoria Chwiałkowska, Jakub Chwiałkowski, Nadia Kasprzak, Filip Łojewski, Natalia Mańkowska, Mikołaj Nowak, Oliwia Sikorska, Karolina Sitak. Klasa V- Julia Barańska, Justyna Jezierska, Adrian Klimczak, Sylwia Lis, Julian Marcyjaniak, Kinga Nowak, Jakub Pawłowski, Patrycja Waćkowska. Klasa VI- Becky Abbott. Uczniowie klasy II zaprezentowali swoje aktorskie umiejętności w przedstawieniu o oszczędzaniu. Wytrwałym gratulujemy.

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus – Lingua Plus z języka angielskiego

Konkurs, 21. 10. 2016 r., przeprowadziła Beata Korytkowska. Uczestnicy, którzy zmagali się ze znajomością języka obcego to uczniowie klas IV-VI: Zuzanna Skierska, Adrian Zaborowski, Julia Barańska, Adrianna Hołubowicz, Justyna Jezierska, Sylwia Lis, Adrian Klimczak, Julian Marcyjaniak, Jakub Pawłowski, Klaudia Płoszaj, Patrycja Waćkowska, Becky Abbott, Zuzanna Bruzda, Oliwia Królik, Wiktoria Szymańska. Trzymamy kciuki.

Mały Świat Dwójki

doczekał wznowienia. Szkolna gazetka, której pomysłodawcą i wydawcą był ksiądz Andrzej Jaworski wspólnie z polonistką, ponownie zostaje redagowana przez uczniów klasy piątej (Patrycja Waćkowska, Sylwia Lis, Julia Barańska, Agata Markowska, Justyna Jezierska, Adrian Klimczak, Jakub Pawłowski, Julian Marcyjaniak) pod kierunkiem Violetty Matusik. Do tej pory ukazało się 123 numery archiwalne. Obecnie wydaliśmy dwa numery szkolnego miesięcznika. Jest to swoista kronika szkolnych wydarzeń.