Strona główna Świetlica Profilaktyczno – Wychowawcza

Świetlica Profilaktyczno – Wychowawcza

Opublikowano: 13.10.2013

i jej opiekun we współpracy z Urzędem Miejskim i dyrektorem szkoły starają się organizować czas uczniom tak, aby uświadomić, że można żyć bez nałogów ciekawie i wartościowo. Przedszkolaki i uczniowie uczestniczyli w warsztatach i przedstawieniach o tej tematyce we Włocławku. Natomiast uczniowie klasy piątej i szóstej wzięli udział w prelekcji prowadzonej przez zaproszonego do szkoły pana Pawła Zalesiaka, który przedstawił zgubne skutki nadużywania alkoholu i przestrzegł, że przed łatwowiernym i bezmyślnym kontaktem z osobami, które próbują nas namówić do wszelkich używek. Nie ma głupszego wytłumaczenia, niż: kolega mi kazał. Każdy uczeń otrzymał dyplom potwierdzający udział w spotkaniu a na lekcji wychowawczej został przeprowadzony temat: Jestem szczęśliwy. W poniedziałki można zrelaksować się po lekcjach sportowo, a we wtorki podczas przerw pograć w gry edukacyjne. Wiele zależy od nas samych.