Strona główna Święto Szkoły

Święto Szkoły

Opublikowano: 13.11.2019

8 listopada to święto naszej placówki ściśle związanej z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, który jest jej Patronem. Uczniowie przygotowali uroczysty apel, który uświetnił polonez w wykonaniu uczniów klasy ósmej i siódmej. Honorowymi gośćmi byli: ks. Proboszcz Ireneusz Juszczyński, dyrektor CUW- Mariusz Czyżniejewski, sekretarz Gminy -Joanna Wąsikowska-Kubacka, przewodnicząca Rady Rodziców- Renata Jezierska. Po uroczystości, w obecności Gości i trójek klasowych, zostały poświęcone pomoce dydaktyczne potrzebne w realizacji treści z chemii, fizyki i biologii. Dyrektor szkoły Agnieszka Czarniak wręczyła pamiątkowe dyplomy- podziękowania na ręce pani sekretarz i dyrektora dla burmistrza Tomasza Chymkowkiego i pani Justyny  Ziemeckiej. Dzięki ich inicjatywie i wsparciu udało się ten projekt zrealizować. Ciekawość uczniów nie miała końca. Goście spędzili miło czas przy torcie w kolorze biało- czerwonym, za który dziękujemy fundatorce – Alinie Lis. Kolejnym etapem uroczystych obchodów Święta Niepodległości był III Bieg Małego Piłsudczyka. Najlepsza ,,Złota Dziesiątka Dwójki” została nagrodzona pamiątkowymi dyplomami. Podziękowania dla Policji, która obstawiała trasę biegu z myślą o bezpieczeństwie zawodników. Po biegu uroczystość dalej miała miejsce w sali gimnastycznej- dla chętnych krzyżówki, kolorowanki, rebusy. Do zabawy włączyli się najmłodsi, czyli przedszkolaki z wychowawczyniami. Pląsom i śpiewom nie było końca. Podniosłym momentem było wspólne śpiewanie pieśni legionowych i wspólne odśpiewanie hymnu narodowego o godz.11.11 w ramach ogólnopolskiej akcji MEN- Szkoła do hymnu, w której udział zgłosiła dyrektor szkoły. Rada Rodziców ufundowała dla przedszkolaków i uczniów cukierki.

Nagrodzeni w biegu: Dominik Sobieraj (najlepszy czas), Jakub Pawłowski, Kacper Musiał, Julia Iglewska, Filip Łojewski oraz z grupy młodszej: Julia Rakowska, Filip Suszek, Błażej Tuchorski, Robbie Abbott, Jakub Graczyk. Gratulujemy.