Strona główna SZANOWNI RODZICE, UCZNIOWIE

SZANOWNI RODZICE, UCZNIOWIE

Opublikowano: 25.3.2020

Zgodnie z wytycznymi zawartymi w Rozporządzeniu MEN z dnia 20 marca 2020 r w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od 25 marca zaczynamy zdalną edukację. Na chwilę obecną będzie ona trwała do 10 kwietnia 2020 r.

Nauczanie zdalne obejmuje wszelkie działania, ucznia i nauczyciela, które służą do realizacji celu lekcji.

Działania w ramach nauczania zdalnego będą prowadzone w formie wypracowanych wcześniej praktyk. Główne narzędzia komunikacji to:

• dziennik elektroniczny Librus
  • służbowa poczta elektroniczna nauczyciela
  • materiały z kujawsko-pomorskiej e-szkoły
  • platforma e- podręczniki
  • programy TV i audycje radiowe
  • media społecznościowe
  • arkusze CKE
  • programy do videokonferencji
  • kontakt telefoniczny z wychowawcą, pedagogiem, nauczycielem

Sytuacja, w której się znaleźliśmy, jest trudna dla nas wszystkich. Uczymy się wspólnie jak żyć w tej nowej, stresującej i niepewnej rzeczywistości. Zależy nam przede wszystkim na tym, aby dzieci były bezpieczne i mogły dobrze, w sposób wartościowy spędzić czas w domu. A my, nauczyciele, staramy się robić to, co zawsze, pomagać. Wiemy, że możemy liczyć na Wasze zrozumienie i wsparcie.

Agnieszka Czarniak

Dyrektor Zespołu Szkół nr 2