Strona główna Dzień Edukacji Narodowej

Opublikowano: 9.11.2013

to potrójnie święto w naszej placówce przygotowane przez Natalię Rogacką, Wiesławę Mangutow, Jolantę Kamińską, Katarzynę Stępczyńską, Ryszardę Bieś wraz z uczniami, którzy złożyli uroczyste ślubowanie           i przedszkolakami, którzy zostali pasowani na najmłodszych obywateli Dwójkowej społeczności.

Drugą część wypełniła część artystyczna, przemówienie dyrektora szkoły i życzenia dla nauczycieli              i pracowników administracji i obsługi.

To także dzień poświęcony oficjalnemu otwarciu ogrodów z ,,Projektu Koncepcyjnego Parku Rekreacji         i Edukacji Ekologicznej”. Składa się on z ogrodu japońskiego, skandynawskiego, ekowarzywnika, ziołownika. Będzie to miejsce wypoczynku i edukacji dla naszych uczniów i przedszkolaków. Zaprojektowana strefa ogrodów tematycznych ukazująca ich podobieństwa i różnice pozwoli dzieciom      i młodzieży poznać  rodzaje ogrodów charakterystycznych dla poszczególnych rejonów świata. Sfinalizowano ze środków budżetu powiatu włocławskiego, Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Sokół Biały”,  ze środków budżetu gminy i własnych szkoły. Na uroczystości był obecny Włodzimierz Majewski Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego, Burmistrz Brześcia Kuj., Wojciech Zawidzki, z-ca Paweł Małas, Proboszcz Ireneusz Juszczyński. Wraz z dyr. szkoły, Katarzyną Smolińską, przecięli wstęgę i dokonali symbolicznego otwarcia ogrodów, które poświęcił ksiądz Proboszcz. Bardzo wiele zawdzięczamy przewodniczącemu Rady Rodziców, Tomaszowi Chymkowskiemu. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w realizację projektu.