Strona główna „Żyj zdrowo”

„Żyj zdrowo”

Opublikowano: 29.6.2015

W roku szkolnym 2014/2015 w Zespole Szkół nr 2 (przedszkole, szkoła podstawowa) w Brześciu Kujawskim realizowaliśmy projekt edukacyjny ,,Żyj zdrowo”.

Szkoła promująca zdrowie zwiększa możliwości młodych ludzi do podejmowania działań i dokonywania zmian. Jest miejscem, w którym młodzi ludzie pracując razem z nauczycielami i innymi osobami, mogą osiągnąć sukces. Wzmacnianie młodych ludzi, wspieranie ich wizji i idei, umożliwia im wpływ na ich życie i warunki życia

Harmonogramy działań:

Edukacja Zdrowotna w szkole jest podstawowym prawem każdego dziecka. Dbałość o zdrowie uczniów, to jedno z zasadniczych zadań szkoły dążącej do pełnego i wszechstronnego rozwoju swoich wychowanków. Przekazując dzieciom wiedzę o zdrowiu, kształtując umiejętności i postawy sprzyjające zdrowiu, możemy ułatwić im zdrowy styl życia i pracy, a tym samym poprawić zdrowie społeczeństwa. Ukierunkowanie prozdrowotnych działań edukacyjnych w stronę rozwoju aktywności ucznia jest najlepszą inwestycją w jego dorosłe życie i wspaniałą wizytówką działań wychowawczych szkoły.

W tym celu w ciągu całego roku szkolnego podejmowaliśmy działania promujące zdrowy tryb życia:

–                   wycieczka przedszkolaków i uczniów do sadu owocowego,

–                   przetwarzanie przez rodziców owoców na soki i konsumpcja,

–                   plakaty tematyczne,

–                   wykonanie wiosennych kanapek,

–                   poczęstunek warzywno – owocowy podczas przerw,

–                   ekologiczne ludziki,

–                   realizacja programu antynikotynowego w przedszkolu,

–                   projekt szkolny ,,Trzymaj formę”

–                   projekt ogólnopolski ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł”

–                   przygotowanie prezentacji,

–                   nasze sałatkowe przepisy kulinarne,

–                   wycieczka rowerowa,

–                   pogadanki,

–                   filmy,

–                   zumba, gimnastyka, tenis stołowy podczas przerw śródlekcyjnych.

Zwieńczeniem projektu był Festyn ,,Żyj zdrowo”, który odbył się w naszej placówce 12 czerwca.

W programie ujęto:

1. występ słowno- muzyczny
  2. prezentacja
  3. pokazy, pogadanka- Straż Pożarna, Policja (pierwsza pomoc , BHP podczas wakacji)
  4. taniec, aerobik
  5. trening sportowy- ,,Łokietek”
  6. stanowiska sportowe
  7. tor przeszkód dla przedszkolaków
  8. przepisy: sałatki wiosenne
  9. prace plastyczne uczniów
  10.  ognisko, grill, lody, napoje
  11.  bar sałatkowo- owocowy.

Ogromne podziękowania dla Rady Rodziców, która z własnego budżetu zasponsorowała cały festyn, Policji (policjanci: Marcin Woźniak, Dawid Roj) Ochotniczej Straży Pożarnej (strażacy: Piotr Skorupa, Marcin Janusz, Grzegorz Sobociński) BCK-u ( Wojciech Łukaszewski) i dzieci za przyniesione owoce, zaangażowanie  w organizację i przygotowanie festynu.