Strona główna Narodowe Święto Niepodległości i Święto Szkoły

Narodowe Święto Niepodległości i Święto Szkoły

Opublikowano: 20.11.2016

11 listopada to szczególne święto dla naszej szkoły, gdyż patronem jest Józef Piłsudski. Łączymy Narodowe Święto Niepodległości ze Świętem Szkoły, które przypadło na 10 listopada.  Dzień wcześniej został przeprowadzony i rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Wiedzy o Patronie, do którego przystąpili chętni uczniowie klas IV-VI. Z klasy IV najlepszy wynik osiągnęła Zuzanna Skierska, z klasy V najlepsi okazali się Julia Barańska i Jakub Pawłowski a z kl. VI Marcel Chymkowski. Gratulujemy. W konkursie zmagali się także: Zuzanna Bruzda, Oliwia Królik, Adrian Jesionowski, Sylwia Lis, Adrian Klimczak, Patrycja Waćkowska . Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Klasy I-III wykonały portrety Marszałka, które zostały zaprezentowane podczas apelu przygotowanego przez klasę V i SU. Szkolny chór uświetnił patriotyczne przesłanie przedstawienia.

Po uroczystej części przyszedł czas na radosne świętowanie- Mam talent – szkolna wersja. Chętni uczniowie zaprezentowali się w szerokiej gamie umiejętności- tańcu, śpiewie, ćwiczeniach  zręcznościowych z piłką i hula-hop, gimnastyce artystycznej. Najwięcej braw otrzymał Piotr Kaniewski z klasy III za niezwykły popis z hula-hop. Na koniec pląsy w szkolnej dyskotece. Za całość odpowiedzialna była Violetta Matusik i Małgorzata Najberg, Samorząd Uczniowski wprowadził Sztandar z Pocztem Sztandarowym. Chór przygotowała Ryszarda Bieś. Podziękowania dla rodziców: Katarzyny Barańskiej, Aliny Lis, Małgorzaty Pakulskiej za pomoc w przygotowaniu dekoracji.