Strona główna Święto Biblioteki Szkolnej

Święto Biblioteki Szkolnej

Opublikowano: 20.11.2016

Z okazji Ogólnopolskiego Święta Bibliotek Szkolnych Małgorzata Najberg przeprowadziła konkursy czytelnicze. Pierwszy dla klas I-III dotyczył projektu na najładniejszą ,,Laurkę dla biblioteki z okazji jej święta ”. Klasy IV-VI rywalizowały w poetyckich rymowankach na ,,Wiersz  o bibliotece”. Natomiast uczniowie klasy czwartej zmagali się w czytaniu ze zrozumieniem ze znajomością treści ,,Akademii pana Kleksa”. Uczniowie klas młodszych, którzy brali udział w konkursie: Szymon Józwiak, Dominika Wodzyńska, Wiktoria Chwiałkowska, Jakub Chwiałkowski,  Natalia Mańkowska, Wiktoria Sobieraj, Karolina Sitak, Antonina Wojciechowska.  Nagrody otrzymali:  Wiktoria Chwiałkowska, Jakub Chwiałkowski, Natalia Mańkowska, Wiktoria Sobieraj, Karolina Sitak. Nagrodzone wiersze ułożyli: Julia Barańska i Sylwia Lis . W konkursie czytelniczym najlepsza okazała się Magdalena Markowska. Gratulujemy.

Uczniowie klas IV i VI uczestniczyli 17 listopada w lekcji bibliotecznej i przyrodniczej w Bibliotece Pedagogicznej we włocławskim CEN-ie.