Strona główna Szkolny Konkurs Ortograficzny

Szkolny Konkurs Ortograficzny

Opublikowano: 20.12.2016

Konkurs został przeprowadzony przez polonistkę Violettę Matusik w dniu 29 listopada. W klasie III treść dyktanda podała Ryszarda Bieś, w klasie II- Beata Korytkowska.

,,Język polski ma ortografię o jakieś sto razy łatwiejszą niż inne języki świata! Nawet gramatyka nie jest tak trudna. Tym się jednak różnimy od innych narodów, że przykładamy szczególną uwagę do poprawności językowej.”  Jan Miodek.

Uczestnicy:

Klasa II- Julia Waćkowska (I miejsce), Alan Grzelak (II miejsce), Szymon Józwiak, Dominika Wodzyńska, Zuzanna Pawłowska

Klasa III- Karolina Sitak (I miejsce), Oliwia Sikorska  (II miejsce), Zuzanna Markiewicz, Natalia Mańkowska, Maja Chymkowska, Antonina Wojciechowska, Tobiasz Stężewski

Klasy IV-VI- Julia Barańska (I miejsce), Jakub Pawłowski (II miejsce), Patrycja Waćkowska (III miejsce), Zuzanna Bruzda, Adrian Klimczak, Zuzanna Skierska, Sylwia Lis, Marcel Chymkowski, Hubert Jankowski, Oliwia Królik, Adrian Jesionowski. Gratulujemy Mistrzom ortografii.