Strona główna Dzień Krajobrazu

Dzień Krajobrazu

Opublikowano: 23.2.2018

,,Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca szkoły do aktywnego włączania się w obchody Dnia Krajobrazu i zorganizowania spacerów krajobrazowych. Z inicjatywy Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska 20 października br. po raz drugi będzie obchodzony w Polsce jako święto krajobrazu. Przedsięwzięcie ma celu uświadomienie, jak ważną rolę w życiu człowieka spełnia otaczająca go przestrzeń zarówno w sensie przyrodniczym, gospodarczym.” W związku z tym apelem nasza placówka włączyła się w projekt. Uczniowie z dyr. Katarzyną Smolińską byli na spacerze po najbliższej okolicy, fotografowali niezwykłe widoki, pomniki przyrody. Podziwiali różnorodność brzeskiego krajobrazu, zwłaszcza urokliwego jesienią.

Także uczniowie klas młodszych i przedszkolaki podziwiali jesienne krajobrazy. Zbierali jesienne skarby, z których powstały niezwykłe dzieła sztuki.