Jasełka…

Opublikowano: 24.2.2018

przygotowali uczniowie klas IV-VII pod kierunkiem księdza Krzysztofa Góralskiego. Tradycyjna wersja jasełek przybliżyła historię Świąt Bożego Narodzenia, ich znaczenie w tradycji narodowej i chrześcijańskiej. Wigilie klasowe przypominają  zwyczaje związane ze świętami, symbolikę wigilijnych potraw i ozdób choinkowych. Łamanie się opłatkiem i życzenia tworzą niepowtarzalny klimat bliskości i serdeczności. Upominki wręczane koleżankom i kolegom to radość dawania i otrzymywania. Wszyscy w tych dniach jesteśmy razem i czujemy się potrzebni- przy wspólnym przygotowaniu występów, ubieraniu choinki, dekorowaniu klas, zastawianiu stołu wigilijnego, wspólnym śpiewaniu kolęd i świątecznych piosenek. Ten niezwykły klimat Świąt zbliża wszystkich.
Jasełka bożonarodzeniowe przygotowała grupa przedszkolna 5-latków z opiekunem Jolantą Kamińską. Zostały one zaprezentowane rodzicom podczas wspólnego świątecznego spotkania. Występ wywołał łzy wzruszenia na wielu twarzach.