Strona główna Jesienny pejzaż

Jesienny pejzaż

Opublikowano: 23.2.2018

Uczniowie klasy II z wych. Katarzyną Stępczyńską i klasy III z wych. Edytą Ciechanowską  podczas wycieczki krajoznawczej podziwiali uroki jesiennego lasu. Celem wizyty w lesie było sprawdzenie, czy „pani Jesień” już do niego zawitała, bezpośrednia obserwacja piękna jesiennej przyrody, uwrażliwianie na piękno jesiennego krajobrazu. Wycieczka taka to obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin, zwierząt oraz wspaniałe przeżycia dla uczestników. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały „skarby”, które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście (tylko te, które same spadły z drzewa), szyszki, trochę mchu, suche igły drzew iglastych, kawałki kory. Nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę  oraz miała walory zdrowotne. Spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody. Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt.