Strona główna Święto Szkoły

Święto Szkoły

Opublikowano: 24.2.2018

5 grudnia przypadała 150-ta rocznica urodzin naszego Patrona- Marszałka Józefa Piłsudskiego, którą upamiętniliśmy Biegiem Małego Piłsudczyka, ogniskiem i wspólną zabawą. Wcześniej jednak uczniowie zaprezentowali krótki kalejdoskop życia i wiernej służby wielkiego Polaka poparty prezentacją multimedialną i uświetniony występem szkolnego chóru. Rodzice naszych uczniów- Justyna Gruszecka i Paweł Wojciechowski wykonali pieśni patriotyczne. Zaproszeni goście nie kryli łez wzruszenia. Dziękujemy za przybycie delegatom ze Starostwa Powiatowego we Włocławku, burmistrzowi Wojciechowi Zawidzkiemu i burmistrzowi Pawłowi Małasowi, przewodniczącemu Rady Rodziców- Tomaszowi Chymkowskiemu. Ksiądz Krzysztof Góralski poświęcił nowe doposażenie placu zabaw a goście, dyrektor szkoły Katarzyna Smolińska i przewodnicząca SU -Maja Chymkowska przecięli wstęgę. Dziękujemy staroście Kazimierzowi Kacy za dofinansowanie przedsięwzięcia. Podziękowania kierujemy także do Urzędu Miejskiego w Brześciu Kuj. Podziękowania dla BCK-u za użyczenie sprzętu nagłaśniającego, rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie poczęstunku. Na koniec imprezę umilił pyszny tort z podobizną Patrona. Dekorację przygotowała Ludmiła Małkowska. Nad całością czuwała Lidia Przewozik i Violetta Matusik. Chór przygotowała Ryszarda Bieś. Zdjęcia wykonał Robert Pawłowski, któremu dziękujemy.