Strona główna Bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Opublikowano: 23.11.2015

23 września, dzięki uprzejmości przewodniczącego Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Miejskim Ryszarda Szelezińskiego, odbyło się spotkanie uczniów klas IV-VI z psychologiem Adamem Grudniem i policjantem asp.sztab. Danielem Skrzypczyńskim.

Tematem były dopalacze i inne używki, które niszczą zdrowie młodych ludzi. Panowie radzili jak unikać pokus, mówili o asertywnej postawie i skutkach uzależnień- zdrowotnych i prawnych związanych z zażywaniem środków odurzających. Uczniowie włączyli się do dyskusji. Zadawali pytania i odpowiadali na kierowane do nich. Łatwiej zapobiegać, niż leczyć i w tym przypadku hasło to jest aktualne. Nie możemy pozwolić, aby naszym życiem i życiem najbliższych nam osób kierowały substancje chemiczne, alkohol, i wynikająca z tego depresja. Dlatego staramy się uczulić naszych uczniów na skutki niewłaściwie podejmowanych decyzji.