Strona główna Konkursowe sukcesy

Konkursowe sukcesy

Opublikowano: 8.5.2016

Piotr Budziński z klasy VI otrzymał wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym  ,,Żyj zdrowo i kolorowo”. Praca powstała pod kierunkiem opiekuna Ryszardy Bieś.

Jakub Pawłowski z klasy IV otrzymał tytuł laureata za zajęcie 9 miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej z przyrody ,,Olimpus”, sesja zimowa. Gratulujemy uczniowi i opiekunowi Małgorzacie Najberg.

Konkursy to wiedza, doświadczenie, emocje, ale także ciężka praca i zaangażowanie ucznia, tym bardziej cieszą sukcesy.

12 kwietnia odbył się I Szkolny Konkurs Historyczny ,,1050-lecie chrztu Polski”.

Celem konkursu było przypomnienie uczniom o ważnej rocznicy Chrztu Polski oraz ponad tysiącletniej, narodowej historii i chrześcijańskiej tradycji naszego kraju oraz kształtowanie wartości moralnych i patriotycznych. Konkurs przeprowadziła Violetta Matusik.

Uczniowie wykonali również albumy tematyczne.

I miejsce- Julia Barańska, Sara Bołka; II miejsce- Nina Nowakowska, Marcel Chymkowski,  III miejsce- Sylwia Lis. Gratulujemy.

Całość podsumowano 26 kwietnia wycieczką edukacyjną Szlakiem Piastowskim. Przewodnicy opowiedzieli historię bitwy pod Płowcami, dzieje miasta Kruszwicy. Uczniowie zwiedzili Gniezno, Poznań wraz z Ostrowem Tumskim, czyli prawdopodobnym miejscem chrztu Mieszka I. Nie zabrakło czasu na przyjemności, czyli pobyt w niezwykłym parku edukacyjno- rekreacyjnym ,,Deli Park”.