Strona główna Woda źródłem życia

Woda źródłem życia

Opublikowano: 20.8.2017

To stwierdzenie było, jest i będzie zawsze aktualne. 22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. W naszej szkole uczniowie  klas IV-VI  za pomocą  plakatów  pokazali, że woda to wielki dar. O innych zaletach wody uczniowie  przekonali się podczas  wycieczki do Uzdrowiska w Wieńcu-Zdroju, zwiedzając pijalnię wody mineralnej i zakład przyrodoleczniczy. W uzdrowisku dowiedzieli się, że woda może mieć również właściwości lecznicze, taką wodą jest „Selenka”, która  posiada  selen – pierwiastek  zapobiegający rozwojowi chorób  nowotworowych. Naturalne złoża wód leczniczych siarkowych i mineralnych są wykorzystywane w procesie leczenia różnych schorzeń. Ta lekcja w terenie wzbogaciła wiedzę uczniów na temat właściwości wody mineralnej pochodzącej z Wieńca – Zdroju. (Małgorzata Najberg).