Ekologicznie

Opublikowano: 24.2.2018

…czyli jak właściwie postępować, aby chronić naszą planetę przypomniał uczniom 16 stycznia przedstawiciel firmy ,,Saniko”. Jednym z najlepszych sposobów gospodarowania odpadami jest recykling polegający na ich ponownym wykorzystaniu. Z recyklingiem związana jest segregacja, która w dużej mierze dotyczy zużytych opakowań. Wyselekcjonowane odpady stanowią wartościowe surowce wtórne, które po przetworzeniu zyskają „drugie życie” w takiej samej lub zupełnie innej postaci. Dzięki temu oszczędzamy zasoby przyrody, energię oraz zmniejszamy ilość odpadów wywożonych na wysypiska śmieci. Projekt propagujący sposoby właściwej gospodarki odpadami, polega na edukacji dzieci, wytworzenie określonych nawyków u dorosłych (sortowanie odpadów, korzystanie z pojemników na surowce wtórne, nauka kompostowania, zwracanie uwagi na rodzaj opakowania zakupów, organizacja konkursów o tematyce ekologicznej, prowadzenie ankiet, rozdawanie ulotek).Wszystko to oczywiście wiemy, ale czy stosujemy w praktyce?