Strona główna Święto Bibliotek Szkolnych

Święto Bibliotek Szkolnych

Opublikowano: 3.6.2013

Pod tym hasłem uczniowie klasy czwartej z pomocą Małgorzaty Najberg w dniu 31 października przygotowali przedstawienie ,, Zaczarowany bajek świat”. Został również rozstrzygnięty ,, Konkurs na plakat promujący bibliotekę szkolną”. Nagrody otrzymali uczniowie: Katarzyna Podemska- IV kl. i Paulina Polińska –VI kl. Uczniowie wyróżnieni: Julia Stokwisz, Patryk i Adrian Bachorscy, Kamil Smoliński. Dla klas II-III został przygotowany konkurs na wykonanie zakładki do książki. Nagrody wywalczyli uczniowie: Izabela Wawrzyniak- II kl., Adam Rewers –III kl., Paulina Rydzyńska- III kl. Wyróżnieni zostali : Nina Nowakowska, Sara Bołka, Becky Abbott, Kinga Urbańska. Gratulujemy. Pamiętajmy, że najprostszą drogą do wtórnego analfabetyzmu jest niechęć do czytania czegokolwiek. Jednak czytanie jest to umiejętność niezbędna nawet w dobie coraz to nowszych technologii informacyjnych. Zachęcajmy dzieci do czytania baśni, książek tematycznych zgodnie z zainteresowaniami.