Strona główna Święto Szkoły

Są dwie szkoły podstawowe
Ja o jednej Wam opowiem
Hej! Hej ! Dwójka nasza
W mury swoje nas zaprasza
Tu czujemy się jak w domu
Pech nie zdarza się nikomu
Hej! Hej!Hej! Ta szkoła 80 lat uczniów woła
Chętnie do niej przychodzimy
Bardzo pilnie się uczymy (F.Rosół)

To ważny dzień dla uczniowskiej społeczności, która integruje się we wspólnej zabawie, próbuje sił w konkursach i przybliża sylwetkę Patrona, który został przywrócony szkole w 1989 roku. Zadaniem klasy było przygotowanie piosenki o szkole na znaną melodię, wykonanie portretu Marszałka dowolną techniką i konkurs wiedzy tematycznej, który wygrała Julia Krzeszewska z klasy VI. Piosenki porwały wszystkich do wspólnej zabawy, zwłaszcza ta wykonana przez klasę III. Pamiętaliśmy również o Święcie Niepodległości. Apel przygotowała klasa IV z Małgorztą Najberg i Violettą Matusik. Poczet Sztandarowy wziął udział w uroczystościach gminno- parafialnych. Niektórzy uczniowie aktorsko zaprezentowali postać wielkiego Wodza.
Niezwykłym wydarzeniem było comiesięczne spotkanie z absolwentem. W listopadzie zaproszonym gościem była Jadwiga Molenda, była burmistrz naszej gminy. Opowiadała niezwykle ciekawie a pytaniom ze strony uczniów nie było końca. To prawdziwa chwila wspomnień i lekcja historii. Dziękujemy za czas poświęcony naszej szkole.