Dni Ziemi

Opublikowano: 13.10.2013

Nasza placówka od wielu lat obchodzi te dni w sposób szczególny i zaprasza do udziału szkoły z terenu gminy. Nad całością czuwa Małgorzata Najberg.
22 kwietnia szkoły wyjechały do Centrum Edukacji Ekologicznej we Włocławku, aby wzbogacić wiedzę na temat środowiska i zintegrować uczniów szkól z naszej gminy. Podczas prelekcji zostały poruszone tematy z ekologii.
W szkole został zorganizowany konkurs na plakat o tematyce ekologicznej dla klas I-III oraz klas IV-VI ,,Elektroodpady- proste zasady” oraz test          z wiedzy ogólnej dotyczącej ochrony środowiska. Uczniowie klasy piątej więcej informacji przekazali nam w przedstawieniu ,,Co jadasz, takie zdrowie posiadasz” w ramach realizowanego programu ,,Trzymaj Formę” .
Test najlepiej rozwiązał Kamil Ptaszyński z kl.V. Nagrodzone plakaty wykonali uczniowie:Kamil Ptaszyński, Joanna Jezierska, Angelika Górecka, Julia Barańska, Adrian Klimczak, Jakub Pawłowski, Nina Nowakowska, Izabela Wawrzyniak. Gratulujemy pomysłu i wykonania.
Klasa IV zaprezentowała przedstawienie o tematyce ekologicznej ,,Góra Śmieci”